BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie tai, kaip sukurti jaukią namų aplinką

Kvapai, spalvos ir garsai namuose – paverskite namus pasakiškais

otuzaliaruta ● 2016-07-18

Jau turbūt yra visiems žinoma, kad tam tikri kvapai, garsai bei spalvos gali asmenims sukelti įvairius jausmus, taip pat suteikti daugiau energijos ar leisti nurimti. Pagal tai galima kurti ir namuose vyraujančią nuotaiką.

Kvapai
Jeigu siekiate namuose, pavyzdžiui, darbo kambaryje paskatinti savo produktyvumą, pagerinti savo atminties galimybes, rinkitės kvapus, primenančius cinamoną, mėtas, citrinas, apelsinus ar rozmariną. Miegamajame rinkitės romantiškus kvapus, pavyzdžiui, levandų ar ramunėlių. Citrusiniai kvapai labai tinka voniai ir virtuvei, kambariuose, kuriuose norite pabrėžti švarą. Kvapą kambariuose galite paskleisti su kvepiančiomis žvakėmis, aliejais ar įvairiais gaivikliais. Jeigu nenorite pirkti gaiviklių, galite nusipirkti natūralaus kvepiančio aliejaus ir įlašinti į dubenėlius. Juos pastatykite skirtinguose kambariuose. Jeigu renkatės kvepiančias žvakes, žiūrėkite, kad visas jų vaškas būtų kvepiantis, o ne vien tik viršutinis sluoksnis.

Garsai
Namai tampa jaukūs ir dėl juose skambančių balsų arba vyraujančios tylos. Garsai gali padėti susikaupti, suteikti daugiau energijos, atpalaiduoti. Todėl jie svarbūs įvairiuose kambariuose - darbo, svetainėje, virtuvėje, miegamajame. Virtuvėje nuotaikai sukurti puikiai tiks radijas, kuris suteiks daugiau energijos, kai gaminsite valgyti. Kai kurios lovų sistemos, pavyzdžiui, vandens lovų, turi jau suinstaliuotas muzikines sistemas. Tai leidžia lengvai atsipalaiduoti, nes atsigulus į lovą, galima nuolat girdėti norimą muziką. Planuodami kambarius, užtikrinkite, kad darbo kambaryje bus tylu: girdimi kitų balsai trukdys susikaupti. Žinoma, visi jau žino, kaip sunku gyventi prie geležinkelio stoties ar gatvės, kai nuolat girdimas tas pats garsas. Tokiu atveju labai svarbūs kokybiški langai, nepraleidžiantys triukšmo iš gatvės.

Spalvos
Spalvos yra labai svarbios namuose, nes gali sukurti skirtingus jausmus, paskatinti atsipalaidavimą ar energiją. Taigi jas reikia rinktis atsargiai. Miegamajame rekomenduojama rinktis žalią spalvą, mat tai yra raminanti ir sveikatą stiprinanti spalva. Svetainei geriausia rinktis levandų spalvą, kuri leidžia atsipalaiduoti. Virtuvei bei valgomajam reiktų rinktis ryškesnes spalvas, kurios sukeltų apetitą, skatintų valgymą. Geltona spalva greitina medžiagų apytaką, o raudona suteikia energijos bei skatina apetitą. Jei turite darbo kambarį, geriausia jam spalva yra mėlyna.

Neužtenka, kad namai tik puikiai atrodytų - kad jie tikrai būtų jaukūs, reikia, kad būtų veikiamos visos juslės, tarp jų ne tik rega, bet ir uoslė, klausa.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Kvapai, spalvos ir garsai namuose – paverskite namus pasakiškais"

Rašyti komentarą